Radcy prawnemu możesz zaufać

Co jakiś czas znajdujemy się w sytuacji, gdy potrzebujemy skorzystać z pomocy prawnej. Nie każdy z nas może poszczycić się wiedzą z dziedziny prawa. Można wprawdzie szukać informacji w Internecie, chociażby na różnego rodzaju portalach i w serwisach prawniczych, jednak osobiście odradzamy stosowania takiego rozwiązania, gdyż najczęściej jest ono zawodne. W Sieci krąży wiele niesprawdzonych informacji, które zamiast pomóc, wyrządzają tylko więcej szkody. Sugerując się błędnymi, niesprawdzonymi informacjami doprowadzamy najczęściej do pogorszenia się sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Nie zawsze da się to później odkręcić. Zamiast więc działać na własną rękę, warto poszukać wsparcia u specjalistów – adwokatów, bądź też radców prawnych.

Ochrona interesów klientów

Decydując się jednak na współpracę z danym prawnikiem, błędem jest przyjmowanie jego słów i wskazówek jako wyroczni

Autor zdjęcia: tbennett017

Decydując się jednak na współpracę z danym prawnikiem, błędem jest przyjmowanie jego słów i wskazówek jako wyroczni. Nawet najlepszy adwokat, czy też radca prawny może się mylić, jest tylko człowiekiem, a jak wiadomo, każdemu z nas przytrafiają się lepsze i gorsze dni. Błąd wynikać może z roztargnienia, czy też z obłożenia zbyt dużą liczbą spraw. Niezależnie jednak od tego jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy, klientów chroni OC radcy prawnego i adwokata.

To szczególny rodzaj ubezpieczenia zawodowego, z którego wypłacane jest w przypadku zaistnienia takiej potrzeby odszkodowanie bezpośrednio przez wystawcę polisy, czyli ubezpieczyciela. Aby móc je jednak uzyskać, nie wystarczy złożenie odpowiedniego wniosku. Konieczne jest też przedstawienie stosownej dokumentacji, na podstawie analizy której ubezpieczyciel ocenić może czy do szkody doszło rzeczywiście na skutek działań ubezpieczonego. Jeśli wina zostanie dowiedziona, poszkodowanemu wypłacone zostanie stosowne odszkodowanie.

Gdyby jednak zdarzyło się tak, że roszczenie zostanie odrzucone jako niezasadne, bądź też wątpliwe, poszkodowanemu pozostaje możliwość ubiegania się o zadośćuczynienie na drodze sądowej. Do sądu zwrócić można się także wtedy, gdy wysokość przyznanego przez ubezpieczyciela odszkodowania nie jest satysfakcjonująca.